Konkursy i Olimpiady

Etap szkolny OWiUHM
17-10-2016

17 października w naszej szkole odbył się szkolny etap II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W etapie tym wzięli udział uczniowie klasy 3e i 4e:

1. Kot Weronika,
  2. Dziopa Magda,
  3. Bodzioch Malwina,
  4. Życińska Magdalena,
  5. Kasperczyk Monika,
  6. Koper Dawid.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test jednokrotnego wyboru obejmującego wiedzę i umiejętności w zakresie tematu wiodącego i problematyki ogólnej olimpiady. Temat wiodący II Olimpiady WiUH-M brzmi: „Handel a gospodarka”. Warto podkreślić, że laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w roku 2017. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, zaś patronem naukowym -Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Etap okręgowy odbędzie się w listopadzie w Krakowie.

• Anna Krempińska