Święto Edukacji Narodowej
13-10-2016

Jak co roku dzień przed Świętem Edukacji Narodowej to wyjątkowy czas w murach „Konarskiego”. Już od samego rana można było poczuć świąteczną atmosferę… galowe stroje nauczycieli, uczniowie z bukietami kwiatów, chcący podziękować za cierpliwość, ostatnie próby przed akademią, upamiętniającą ten wyjątkowy dzień, ale przede wszystkim radosne uśmiechy na twarzach całej społeczności szkolnej.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Edukacji Narodowej była oczywiście uroczystość prowadzona przez Patryka Koncewicza i Konrada Wołczyka, podczas której serdeczne życzenia nauczycielom, uczniom, a także pracownikom administracji i obsługi złożył pan dyrektor, Władysław Równicki, który dodatkowo wyróżnił tych, którzy w ostatnim czasie wykazali się wyjątkową pracowitością, oddaniem dla szkoły i osiągnięciami w dziedzinie nauczania.

Nagrodę Dyrektora otrzymali w tym roku: Ewelina Banasiewicz-Szczygieł, Renata Guździk, Paulina Haja, Agnieszka Malec, Agnieszka Maciąg-Wojtanowska, ks. Michał Pakuła, Dorota Paw, Magdalena Prusicka, Marek Pułka, Teresa Segieta, Iwona Stankiewicz, Mirosław Szczygieł, Tomasz Szarek, Barbara Terczyńska, Karina Trzcina, Artur Śliz, Małgorzata Wojtasik, Agnieszka Rokicka, Andrzej Szaleniec oraz Jacek Pańtak.

Ponadto we wtorek 18 października podczas uroczystej gali, którą zorganizował Starosta Jędrzejowski, pan Edmund Kaczmarek, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej wyróżniona została pani Małgorzata Wielińska, Nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty otrzymał pan dyrektor, Władysław Równicki, a Nagrodę Starosty Jędrzejowskiego pani Elżbieta Grad i pani Anna Krempińska.

Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała pani Barbara Czarnecka, a Medal Brązowy pani Agnieszka Maciąg-Wojtanowska. Medalami Komisji Edukacji Narodowej uhonorowano panią Aldonę Nawrot, pana Wojciecha Cichonia oraz pana Roberta Wójcika.

Serdeczne życzenia dla zgromadzonych złożyła również pani Wioletta Bugajska, reprezentująca Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz pan Tomasz Gil, Przewodniczący Rady Rodziców. O wyrazach uznania i podziękowania nie zapomnieli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy dodatkowo wyróżnili tych nauczycieli, którzy cieszą się największą sympatią wśród uczniów.

Tytuł „Belfra Konara Roku Szkolnego 2016/2017” otrzymali: Sabina Chechelska, Barbara Terczyńska, Jolanta Tompolska, ks. Michał Pakuła, Włodzimierz Piasecki oraz Marcin Białek.

Po części oficjalnej szkolna grupa artystyczna w składzie: Magda Bentkowska, Dawid Adamski, Igor Klamka, Mateusz Nasiński, Patryk Jaworski, Sylwia Ozga, Kamila Błaszczyk oraz Marta Fatyga, przygotowała występ kabaretowy, który miał na celu oderwanie wszystkich zgromadzonych od szkolnej rzeczywistości, od codziennych zmartwień, ciągłego pośpiechu i przynajmniej chwilowe przeniesienie w świat beztroskiej radości.

• Karina Trzcina