Konkursy i Olimpiady

XXVII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
06-11-2013

Dnia 6 listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Strefa euro - szansa czy zagrożenie?”. Honorowy Patronat nad XXVII Olimpiadą objął Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka.

Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania o charakterze ogólnym które koncentrowały się wokół problematyki związanej z hasłem jej XXVII edycji natomiast pytania testowe odzwierciedlały całą problematykę zawartą w programie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej; dodatkowo musieli rozwiązać zadanie z podstaw ekonomii.

W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie z klasy 3E : Zębala Karolina, Ilona Mazur, Martyna Gorzała, Patrycja Kaleta, Gabriel Kowalczyk, Anna Dudała, Ewelina Magiera, natomiast z klasy 4E Marta Horbanowicz, Monika Kornobis, Tomasz Grzegorczyk. Wyniki uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego ukażą się na stronie www.owe.pte.pl do 2 grudnia b.r.

• Anna Krempińska