Wyjazd do Cementowni Małogoszcz
19-10-2016

19 października 2016 r. uczniowie kl. 2b mieli okazję uczestniczyć w Sesji Rady Powiatu, która raz do roku odbywa się na wyjeździe. Tym razem Radni debatowali w Zakładzie Cementowni Małogoszcz. Sesja poświęcona była w głównej mierze stanowi środowiska naturalnego i rolnictwu w powiecie jędrzejowskim. Radni na miejsce spotkania wybrali Cementownię Małogoszcz, ponieważ według nich to zakład, który poczynił niesamowity postęp jeśli chodzi o ochronę środowiska. Sesja rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora Zakładu Jacka Patyka. Przedstawił on historię Cementowni oraz aktualną sytuację dotyczącą wpływu na środowisko. Cementownia Małogoszcz do wytwarzania energii wykorzystuje oprócz tradycyjnego źródła jakim jest węgiel również paliwa alternatywne, czyli plastik, opony czy impregnowane drewno.

Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia Zakładu. Była to rzadko spotykana okazja, aby móc z bliska obserwować pracę potężnych maszyn i przyjrzeć się dokładnie każdemu stanowisku pracy w takim miejscu. Po zakładzie oprowadzili nas młodzi technologowie, którzy barwnie i ciekawie opowiadali o produkcji w fabryce. Dyrektor Zakładu pan Jacek Patyk osobiście nam podziękował za wizytę i zaprosił do kolejnych, być może już jako studenci lub pracownicy.

• Sabina Chechelska