Targi Warsaw Gastro Show
28-10-2016

28.10.2016 uczniowie klas o profilu hotelarskim odwiedzili Targi Wasaw Gastro Show 2016 w Nadarzynie koło Warszawy.

Uczniowie odwiedzający wystawy targowe mieli możliwość obejrzeć min. nowoczesne urządzenia produkcyjne branży gastronomicznej, zapoznać się z funkcjonowaniem informatycznych systemów zarządzających pracą hotelu, poznać aktualne trendy panujące w hotelarstwie, degustować potrawy różnych kuchni świata oraz uczestniczyć w warsztatach i pokazach tematycznych dedykowanych specjalnie dla hotelarzy.

Nasi uczniowie chętnie oglądali pokaz nowoczesnej kuchni skandynawskiej z naciskiem na ekologię oraz totalne wykorzystanie produktów, który prowadził Kris Basznianin, gotowania świeżej brytyjskiej jagnięciny prowadzony przez Kevina Aistona oraz pokaz kulinarny prowadzony przez Anię Starmach.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy baristyczne i barmańskie. Ważnym aspektem spotkań targowych była możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami i konfrontacja własnych umiejętności z oczekiwaniami rynku.

Opiekunami podczas wycieczki byli: Barbara Terczyńska, Anna Białek – Wątor, Marcin Białek.

Poniżej fotorelacja z Targów:

• Marcin Białek