Uczniowie Konarskiego na stażach
01-09-2016

W ramach projektu "Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region" uczniowie klasy 2i Technikum nr 1 w zawodzie technik informatyk, w okresie wakacji letnich odbyli staże zawodowe w wybranych firmach komputerowych Jędrzejowa, Małogoszcza i Sędziszowa. Nie tylko dużo się nauczyli ale otrzymali dość wysoką gratyfikację finansową. Plan staży został opracowany w oparciu o program praktyk dla tegoż zawodu. W projekcie bierze udział 20 uczniów, w tym roku na płatnych stażach było 8 osób.

Poprzez realizację takich praktyk firmy mają okazję przygotować wykwalifikowanych pracowników, a uczniowie doskonalić swój warsztat pracy i zarobić całkiem spore pieniądze. Stażyści, m.in. składali komputery z podzespołów, konfigurowali urządzenia sieciowe.

Kolejna tura staży odbędzie się podczas wakacji w 2017 i 2018 roku.

• Wioletta Bugajska