Spotkanie z dietetykiem
10-11-2016

Dnia 10 listopada 2016 roku młodzież naszej szkoły wysłuchała wykładu pani dietetyk Anny Gołdyn. Był on skierowany do uczniów klas pierwszych. Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodzieży na błędy żywieniowe, brak ruchu, konserwanty w jedzeniu i kosmetykach.

Pani dietetyk rozpoczęła wykład od powiedzenia „jesteś tym co jesz”. Podzieliła się wiedzą, udzielając szeregu wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania, prawidłowo zbilansowanej diety i istoty aktywności fizycznej. Dużo mówiła na temat tzw.” Śmieciowego jedzenia”, żywności przetworzonej, konserwantów w jedzeniu i kosmetykach. Podawała konkretne przykłady zdrowych produktów, czego należy się wystrzegać oraz jakich zamienników używać. Zwróciła uwagę uczniom na to, aby robili zakupy rozsądnie – przede wszystkim czytali etykiety produktów. Każdy uczeń na spotkaniu otrzymał ulotkę – ściągę, na której podane były przykłady szkodliwych konserwantów, barwników chemicznych, substancji zapachowych, których należy unikać robiąc zakupy. Mamy nadzieję, że zdobyta na spotkaniu wiedza przełoży się na praktykę w codziennym życiu uczniów.

• Marzena Magiera-Albin