Konkursy i Olimpiady

I Olimpiada Cyfrowa w Konarskim
15-11-2016

Olimpiada Cyfrowa to nowość wśród konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą ich kompetencje cyfrowe. Składa się z trzech etapów: testu on-line, projektu medialnego i zawodów finałowych.

Pierwszy etap I Olimpiady Cyfrowej odbył się 15 listopada 2016 roku a w naszej szkole przystąpiło do niego 6 osób: Kamila Błaszczyk, Aleksandra Gajos i Piotr Olesiński - z klasy 3HR oraz Dominika Rosik, Patrycja Sokołowska i Kinga Windys - z klasy 2HR.

Test on-line składał się z 30 pytań obejmujących swoją tematyką zagadnienia algorytmiki i programowania, prawa autorskiego, zastosowania komputerów i techniki cyfrowej w praktyce oraz umiejętności posługiwania sie nowoczesnymi narzędziami IT.

Na wyniki testu czekamy z niecierpliwością do końca listopada, a uczestnikom Olimpiady życzymy jak najlepszych rezultatów!

• Artur Śliz