Wycieczki

Zajęcia edukacyjne w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach
23-11-2016

Podobnie jak w latach ubiegłych Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach zaprosiła naszych uczniów w okresie próbnych matur na zajęcia edukacyjne z zakresu doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości.

Zarówno 22.XI jak i 23.XI zajęcia rozpoczęły się spotkaniem z przedsiębiorcą dr Zdzisławem Kobierskim, który mówił o oczekiwaniach pracodawców i kandydatów do pracy, błędach popełnianych najczęściej przez absolwentów szukających zatrudnienia, czynnikach wpływających na wysokość wynagrodzenia, znaczeniu praktyk i staży. "Posiadanie dyplomu to jeszcze nie sukces" taki był temat wykładu.

"Bogaty ojciec, biedny ojciec. ABC inteligencji finansowej - o tym jak postępować z pieniędzmi, by je pomnażać i chronić", ten temat uczniom przybliżyła dr Magdalena Rycerz-Fiuk.

Ponadto uczniowie wzięli udział w seminariach: Ekonomia szczęścia, Czy warto być przedsiębiorcą?, Perspektywy młodego biznesmena, Praca rzecznika prasowego, Wolontariat europejski, Co za typ?! O stereotypowym postrzeganiu innych, Techniki wywierania wpływu w reklamie.

Było też coś dla uczniów lubiących rywalizację, a mianowicie udział w symulacyjnej grze ekonomicznej pt. "Sprawdź się w biznesie".

• Barbara Terczyńska