„Mikołajki” z sercem na dłoni
06-12-2016

Nietypowo obchodziła „Mikołajki” klasa I a z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie. Zamiast tradycyjnego losowania i obdarowywania się między sobą, uczniowie zebrali przybory szkolne, zeszyty, książki - tak przygotowaną paczkę postanowili przekazać do Ogniska „Caritasu” przy Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie.

Wizyta uczniów w czerwonych czapkach wzbudziła wiele emocji i radości wśród dzieciaków. Uczniom klasy I a udało się wywołać radosne uśmiechy na twarzach dzieci, a błysk w oczach świadczył, że i sami sobie tym uczynkiem zrobili najpiękniejszy „Mikołajkowy” prezent.

Wszystko wskazuje na to, że nie była to jednorazowa wizyta. Serdeczne przyjęcie sprawiło, że młodzież na pewno będzie wracać do tego miejsca - nie tylko z prezentami, ale z sercem i czasem, który można ofiarować potrzebującym.

• Anna Sioja