Zakończenie projektu „Edukacja zawodowa – szansą na lepsze jutro”
28-11-2016

W dniu 28.11.2016 r. podsumowano realizację projektu "Edukacja zawodowa - szansą na lepsze jutro" współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Realizowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 projekt umożliwił wyjazd 60 uczniom na praktyki zagraniczne oraz staże do Drezna. Koordynatorzy projektu zorganizowali spotkanie, na które zostali zaproszeni uczniowie technikum. Przedstawiciele z każdego zawodu podzielili się wrażeniami z pobytu w Niemczech z zaproszonymi na spotkanie klasami.

Opowiedzieli o życiu, nauce i wrażeniach, jakie spotkali na swojej drodze w czasie dwutygodniowego pobytu za granicą. Odbyte praktyki i staże umożliwiły uczniom skonfrontowanie wiedzy i umiejętności z wymaganiami stawianymi przez zagranicznych pracodawców, poznanie niemieckiej kultury pracy, co w dobie globalizacji jest dodatkowym atutem przyszłego pracownika lub pracodawcy. Czas wolny, po pracy, przeznaczony był na rozwój kulturalny. Zwiedzanie Drezna, Berlina to główne punkty programu kulturowego.

Swoje przeżycia związane z wyjazdem przedstawili również za pomocą prezentacji przez siebie przygotowanych. Młodzież poznała główny cel projektu, a także możliwości jakie zyskali uczestnicy dzięki wyjazdowi. Uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie praktyk i stażów.

Spotkanie było podsumowaniem i zakończeniem kolejnego projektu unijnego, w którym uczniowie Technikum nr 1 mieli okazję po raz kolejny brać udział. Koordynatorami projektu były panie Katarzyna Szydłowska, Jolanta Tompolska i Anna Białek-Wątor.

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w kolejnych projektach.

• Anna Białek-Wątor