Akcja "Oddaj zużyty telefon komórkowy"
12-11-2013

W nawiązaniu do międzynarodowej kampanii „Sprzątania Świata” firma Ekophone zorganizowała ogólnopolską akcję zbiórki zużytych telefonów komórkowych. Warto przypomnieć, że zużyte uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów i kadm i są zagrożeniem dla środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Dlatego należy je przekazać do profesjonalnego recyklingu. Honorowy patronat nad akcją objął profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pan Zbigniew Nęcki.

Młodzież naszej szkoły przystąpiła do akcji i zebrała prawie 11 kg zużytych telefonów komórkowych przesłanych do profesjonalnego recyklingu.

GRATULUJEMY EKOLOGICZNYCH POSTAW !!!

• Bożena Smorąg