Stypendystki z "Konarskiego"
20-12-2016

Dnia 20 grudnia 2016 roku w Muzeum im. Przypkowskich odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendiów Starosty Jędrzejowskiego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pani Renata Rabczyńska – świętokrzyski wicekurator oświaty, pan Andrzej Bętkowski – wicewojewoda świętokrzyski oraz pan Edmund Kaczmarek – starosta jędrzejowski.

Uroczystość zapoczątkowano wystąpieniami Szacownych Gości.

Jako pierwsza zabrała głos pani Renata Rabczyńska - świętokrzyski wicekurator oświaty.

Również pan Andrzej Bętkowski - wicewojewoda świętokrzyski nie omieszkał wygłosić krótkiej prelekcji.

Gospodarz uroczystości pan Edmund Kaczmarek - starosta jędrzejowski swoim wystąpieniem wprowadził nas do części głównej ceremonii wręczenia uczniom stypendiów.

Pierwszymi odznaczonymi zostali uczniowie z najwyższą średnią w szkole, którym przyznano Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wręczenia nagród i gratulacji dokonali pani Renata Rabczyńska oraz pan Andrzej Bętkowski wraz z gospodarzem uroczystości panem Edmundem Kaczmarkiem.

Uczniowie nagrodzeni Stypendiami Prezesa Rady Ministrów

Moment wyróżnienia uczniów, którym przyznano Stypendium Starosty Jędrzejowskiego, rozpoczął krótkim przemówieniem pan Stanisław Nawrot – Naczelnik Wydział Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatu Jędrzejowskiego. Wręczenia nagród i gratulacji również dokonali Szacowni Goście wraz z gospodarzem uroczystości panem Edmundem Kaczmarkiem.

Uczniowie nagrodzeni Stypendiami Starosty Jędrzejowskiego

Naszą szkołę w tym roku reprezentowały cztery stypendystki.

Nasze Stypendystki - w pierwszym rzędzie (od lewej): Dorota Wachowicz, Kinga Kot, Dominika Koza i Ilona Pawłowska

A oto ich krótkie portrety:

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW otrzymały:

ILONA PAWŁOWSKA - obecnie uczennica trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Jędrzejowie o profilu biologiczno – medycznym. W roku szkolnym 2015/2016 uzyskała średnią ocen 5,54 oraz zachowanie wzorowe. Bardzo wysokie wyniki w nauce jakie wypracowuje pozwalają jej osiągać sukcesy w wielu konkursach ogólnopolskich o tematyce obrony cywilnej i ratowniczej oraz olimpiadach przedmiotowych (biologicznych i geograficznych). Posiada duszę sportowca, chętnie reprezentuje szkołę w zawodach sportowych. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły współpracując z Samorządem Szkolnym oraz Instytucjami Pozaszkolnymi. DOROTA WACHOWICZ - obecnie uczennica drugiej klasy Technikum nr 1 w Jędrzejowie o kierunku technik logistyk. W roku szkolnym 2015/2016 uzyskała średnią ocen 5,21 oraz zachowanie wzorowe. To „urodzona aktywistka”, angażuje się w różnorodne działania na rzecz szkoły. Dorota rozwija swoje umiejętności również poprzez udział w konkursach, m.in. Ponidziańskim Konkursie Historycznym – Żołnierze Wyklęci Bohaterowie Niezłomni Antykomunistycznego Podziemia, w którym zajęła II miejsce. Uczennica uwielbia sport, a szczególnie piłkę nożną. Umiejętności piłkarskie doskonali na dodatkowych zajęciach szkolnych.

STYPENDIUM STAROSTY JĘDRZEJOWSKIEGO otrzymały:

DOMINIKA KOZA - uczennica trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Jędrzejowie o profilu biologiczno – medycznym. W roku szkolnym 2015/2016 uzyskała średnią ocen 5,1 oraz zachowanie wzorowe. Posiada duszę sportowca, chętnie reprezentuje szkołę w zawodach sportowych. Dyscypliny w jakich osiąga największe sukcesy drużynowe to piłka nożna, siatkówka oraz tenis stołowy. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły działając m.in. w szkolnym kole LOP. KINGA KOT - obecnie uczennica trzeciej klasy Technikum nr 1 w Jędrzejowie o kierunku technik logistyk. W roku szkolnym 2015/2016 uzyskała średnią ocen 5,08 oraz zachowanie wzorowe. Jej bardzo duża wiedza z zakresu logistyki i spedycji przyczyniła się do zajmowania czołowych miejsc m.in. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, konkursie – Liga Młodych Logistyków, czy też Ogólnopolskim Konkursie Logistycznym organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Kinga chętnie wspomaga akcje charytatywne, tj. WOŚP, Caritas.

Gratulujemy wszystkim Stypendystom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

• Magdalena Prusicka