"Zimowy" Turniej Halowej Piłki Nożnej Gimnazjalistów
27-01-2017

Dnia 27.01.2017 roku, już po raz trzeci, w naszej szkole odbył się „Zimowy” Turniej Halowej Piłki Nożnej. Jak co roku, Turniej ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Gimnazjów. Przełożyło się to na ilość drużyn, które potwierdziły swoje przybycie. Gimnazjaliści z powiatu jędrzejowskiego rywalizowali między sobą o Puchar Dyrektora Szkoły.

W zawodach wzięło udział 6 zespołów z:

1. Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie,
  2. Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie,
  3. Gimnazjum w Mierzwinie,
  4. Gimnazjum w Oksie,
  5. Gimnazjum w Nagłowicach,
  6. Gimnazjum w Miąsowej.

Gimnazjaliści rywalizowali w dwóch grupach, mecze były bardzo zacięte, mimo to przebiegały według zasad fair play.

O III miejsce walczyły zespoły z Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie z Gimnazjum w Mierzwinie (4:0).

O I miejsce walczyły zespoły z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie z Gimnazjum w Nagłowicach (2:2), o wyniku musiały zadecydować rzuty karne (2:3).

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

• I miejsce - Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie
  • II miejsce - Gimnazjum w Nagłowicach
  • III miejsce - Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie
  • IV miejsce - Gimnazjum w Mierzwinie

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Miłosz Nazimek z Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie, a najlepszym bramkarzem Konrad Żebrowski z Gimnazjum w Nagłowicach.

Turniej zorganizowany został z inicjatywy Dyrektora Szkoły oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Organizatorzy Turnieju dziękują opiekunom drużyn za przybycie i przygotowanie do zawodów.

Specjalne podziękowania organizatorzy składają dla pana Łukasza Świerkowskiego za słodki poczęstunek dla uczniów.

Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują również uczniom klasy 4i, oraz 2i za zaangażowanie i pomoc przy przeprowadzeniu zawodów.

Pani dyrektor Małgorzata Wojtasik podsumowując zawody podziękowała wszystkim za przybycie i udział. Zwycięzcom wręczyła puchary i dyplomy, oraz zaprosiła wszystkich na kolejne zawody już za rok.

• Marzena Magiera-Albin