Święto Bibliotek Szkolnych
21-10-2016

Hasło święta bibliotek szkolnych w 2016 roku brzmi "Ucz się, aby rozszyfrować swój świat" ("Learn to Decode Your World"). W piątek 21 października w bibliotece zorganizowaliśmy „biesiadę czytelniczą” - głośne czytanie literatury współczesnej poleconej przez młodzież.

Impreza czytelnicza miała na celu zachęcenie młodzieży do sięgnięcia po lekturę, rozwijanie zamiłowania do czytelnictwa poprzez słuchanie pięknego czytania i rozmawiania o przeczytanych utworach oraz korzystania z biblioteki.

Kolejnym punktem święta były projekcje filmowe z pakietu filmoteka szkolna: „Rejs" Marka Piwowskiego i „Nasza ulica" Marcina Latałły. Dzięki temu spotkaniu czytelnicy mieli możliwość obejrzenia filmów o wysokich walorach artystycznych, historycznych czy społecznych, wielokrotnie wyróżnianych przez krytyków filmowych. Wznowiliśmy akcję „Uwolnij książkę – Bookcrossing”. Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.

W Bibliotece działa półka bookcrossingowa. Bookcrossing, czyli krążąca książka, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.

• Monika Kowalska