Sport

Finał Szkolnej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt
21-02-2017

21 lutego byliśmy gospodarzami ostatniego turnieju w ramach Szkolnej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Rozgrywki były prowadzone w systemie trzech turniejów, a odbywały się kolejno w każdej z uczestniczących w Lidze szkół: w październiku w I LO, w grudniu w ZSP nr 2.

Organizatorami imprezy byli: Szkolny Związek Sportowy, I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz nasza szkoła.

W turnieju kończącym rozgrywki nasza drużyna wygrała z ZSP nr 2 w setach 2:0 oraz przegrała po niezwykle zaciętej walce w trzecim secie z I LO 1:2

Po uwzględnieniu wyników z trzech turniejów klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

• I miejsce - I LO,
  • II miejsce – ZSP nr 1,
  • III miejsce – ZSP nr 2.

Wyróżnienie i statuetkę dla najlepszej siatkarki w naszym zespole otrzymała Dominika Koza z klasy 3 b.

Podsumowania Ligi i jej zakończenia dokonała pani dyrektor Małgorzata Wojtasik, która wspólnie z przewodniczącym SZS panem Ryszardem Ciećko wręczyła puchar dla zwycięskiej drużyny, dyplomy i statuetki wyróżnionym zawodniczkom.

W zawodach naszą szkołę reprezentowały: Kamila Błaszczyk, Sylwia Piaszczyk, Marta Fatyga, Justyna Dąbek, Ada Kowalska, Dominika Koza, Magda Chabior, Klaudia Główczyńska, Kinga Władczyk, Karolina Baran, Wiktoria Miksztal i Julka Kędzierska.

Biorące udział w Lidze zawodniczki zgodnie stwierdziły, że była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności siatkarskich oraz sportowej rywalizacji między szkołami, którą należy kontynuować w kolejnych latach.