Konkursy i Olimpiady

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”
01-03-2017

Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Zakres przedmiotowy Konkursu obejmuje zagadnienia z zakresu prawa wyborczego, określone w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. poz. 112, z późn. zm.). Pierwszy etap konkursu odbył się w środę, 1 marca. Wzięło w nim udział 4696 uczniów z 567 szkół z całego kraju. Uczniowie rozwiązywali test - 25 pytań, które dotyczyły różnych zagadnień kodeksu wyborczego, prawidłowa była jedna z trzech podanych odpowiedzi.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Sylwia Koper - 2hr,
  2. Dominika Rosik - 2hr,
  3. Maja Kaprońska - 2hr,
  4. Filip Wolski - 2i,
  5. Mateusz Skrzypczyk - 3a,
  6. Magdalena Życińska - 3er.

Uczestników drugiego etapu konkursu – na szczeblu wojewódzkim – poznamy 8 marca. Trzymajcie kciuki!

• Anna Krempińska