Dzień Otwarty WSOSP
01-03-2017

Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie był okazją dla naszych uczniów, by poznali od środka legendarną "Szkołę Orląt".

Dla zwiedzających oprócz prezentacji kierunków kształcenia, przygotowano wyselekcjonowany program zwiedzania. Na Wydziale Lotnictwa uczniom zaprezentowano: Symulator Kontroli Lotniska, symulatory lotów, stoisko naukowego koła Młodych Konstruktorów – prezentacja statków bezzałogowych, Ośrodek Szkolenia Obsługi Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych, Laboratorium Silników Lotniczych, Laboratorium Rozwiązań Konstrukcyjnych i Wyposażenia Statków Powietrznych, Laboratorium Materiałów Lotniczych, Grafiki Inżynierskiej, Zakład Wychowania Fizycznego - sale gimnastyczne, Laboratorium Diagnostyki Wysiłkowej, siłownię, lotniczo-gimnastyczne przyrządy specjalne. Mieliśmy również zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z pilotem Witoldem Sokołem.

Nasi uczniowie chętnie próbowali swoich sił latając na symulatorach i ćwicząc na lotniczo-gimnastycznych przyrządach specjalnych. Dużą atrakcją cieszyła się też prezentacja sprzętu lotniczego Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego.

Przyszli młodzi oficerowie z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadali o samolotach, na których powoli zdobywają swój wymarzony zawód i o predyspozycjach do zawodów związanych z lotnictwem.

• Marek Pułka