Konkursy i Olimpiady

Konkurs "sałatkowy"
07-03-2017

7 marca 2017 r. odbył się konkurs „Powiedz mi, co jesz, a powiem Ci, kim jesteś”, zwany potocznie sałatkowym, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Głównym celem konkursu było wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez: pobudzenie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną, prowadzenie edukacji dotyczącej czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia, inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia. Konkurs rozpoczął się prezentacją pt. " Jedz owoce i warzywa, a będziesz zdrowy jak ryba" przygotowaną przez pana Pawła Kisiela, zaprezentowaną przez uczniów Macieja Marca i Sebastiana Bryłę.

Skład Jury konkursu był następujący: Dyrektor ZSP nr 1 Władysław Równicki (z powodu obowiązków pan dyrektor nie mógł uczestniczyć do końca w konkursie, ale poprosił o zastępstwo wicedyrektor Elżbietę Grad), pan Marcin Białek, pan Grzegorz Bełz oraz Przewodniczący SU Adrian Putowski. Jury oceniało potrawy przyznając punkty z następujących kategorii: estetyka i sposób podania, dobór i jakość zdrowych składników, walory smakowe, finezyjna nazwa potrawy, estetyka stanowiska pracy i przygotowania potrawy, prezencja drużyny (ubiór „kucharzy”).

W konkursie wzięły udział drużyny 3 – osobowe z klas 1H, 1A, 1 B, 1 EL, 1 L, 2 B, 2 HR, 2L, 2 I, 4 E. Wszystkie ekipy spisały się wyśmienicie, czego efektem były bardzo niewielkie różnice w punktacji pomiędzy pierwszym i ostatnim miejscem konkursu. Podium konkursu zajęły następujące drużyny:

• I miejsce zdobyła klasa 4E,
  • II miejsce zdobyła klasa 1 B,
  • III miejsce zdobyła klasa 1L.

W konkursie Jury wyróżniło również ekipę z klasy 2 I, za dbanie o tradycje i przygotowanie wyśmienitej i bardzo smacznej sałatki, którą wszyscy pamiętamy z młodych lat.

Jury podjęło decyzję, iż 4 miejsce w konkursie zajęły wszystkie pozostałe drużyny, ponieważ każda grupa przygotowała wyśmienite rarytasy sałatkowe.

Gratulujemy wszystkim odważnym drużynom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

• Magdalena Prusicka