Konkursy i Olimpiady

"Wybieram wybory" – etap regionalny
08-03-2017

273 uczniów z całego kraju (z 4127) zakwalifikowało się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym pod hasłem „Wybieram Wybory”. To osoby, które poprawnie rozwiązały test z prawa wyborczego, pisany 1 marca. Wyniki etapu szkolnego opublikowały 8 marca Delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

W województwie świętokrzyskim do etapu regionalnego zakwalifikowało się 7 uczniów z czego aż czwórka z naszej szkoły!

Na zdjęciu od lewej: Mateusz Skrzypczyk 3a, Magdalena Życińska 3er, Maja Kaprońska 2hr, Dominika Rosik 2hr.

Ale to nie koniec bo teraz uczestnicy konkursu przedstawią esej na jeden z trzech tematów: „Zasada tajności głosowania - prawo czy obowiązek”, „Polskie wybory od odzyskania niepodległości w 1918 r.” i„E-voting — szansa i zagrożenie”.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym pod hasłem „Wybieram Wybory” organizuje Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym. Ma on na celu upowszechnianie wiedzy o prawie wyborczym i propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w całym procesie wyborczym.

Koordynatorem konkursu w szkole jest Anna Krempińska.

• Anna Krempińska