Spotkanie z przedstawicielem Staropolskiej Szkoły Wyższej
20-03-2017

Dnia 20.03.2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie klas maturalnych z pracownikiem Staropolskiej Szkoły Wyższej panem Sebastianem Jabłońskim, który zajmuje się organizacją praktyk i staży zagranicznych na Uczelni oraz prowadzi Biuro Karier.

Pan Jabłoński przybliżył młodzieży charakter i specyfikę uczelni, kierunki kształcenia oraz możliwości jakie dają swoim studentom. Wszystkie specjalności realizowane w Staropolskiej Szkole Wyższej mają profil praktyczny. Studia są organizowane we współpracy z instytucjami partnerskimi, których działalność jest zgodna z prowadzonymi przez Uczelnię kierunkami kształcenia.

Kierownik Akademickiego Biura Karier podkreślił, że Staropolska Szkoła Wyższa zapewnia kontakt z pracodawcami oraz możliwość udziału w warsztatach związanych z mobilnością zawodową na rynku pracy. Studenci na wszystkich stażach i praktykach zagranicznych mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, a za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie. Należy podkreślić, że bardzo ważną rzeczą jest dobra znajomość języków obcych, na poziomie komunikatywnym, gdyż wszelkie konwersacje między pracownikami i klientami przeprowadzane są w języku angielskim, niemieckim bądź rosyjskim.

Uczniowie uważnie słuchali wykładu Pana Sebastiana Jabłońskiego, który na koniec życzył młodzieży zdania matury i trafnych wyborów szkół wyższych.

• Jolanta Tompolska