Konkursy i Olimpiady

II Ogólnopolski etap Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
15-03-2017

15 marca odbył się drugi, ogólnopolski etap Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach, do którego zakwalifikowało się czterech uczniów z naszej szkoły. W godzinnym teście wzięli udział Magda Dziopa z klasy 3 er oraz Monika Kasperczyk i Dawid Koper z klasy 4e. W teście nie mogła wziąć udziału Magdalena Życińska z klasy 3 er gdyż tego samego dnia uczestniczyła w innym konkursie w Kielcach. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji.

Olimpiada jest realizowana w okresie: grudzień 2016 – kwiecień 2017 roku. Składa się z trzech etapów:

• pierwszy i drugi etap to test wiedzy, który odbywa się online poprzez platformę internetową,
  • w trzecim etapie konkursu finaliści będą mieli za zadanie rozwiązać case’y biznesowe w zespołach.

Zakres tematyczny obejmuje m.in. wiedzę z zakresu dotyczącego:

• pojęć związanych z przedsiębiorczością,
  • zarządzania firmą, marketingu,
  • zarządzania zasobami ludzkimi,
  • tworzenia innowacyjnych rozwiązań.

• Anna Krempińska