Wiosenne wojaże po uzdrowiskach
21-03-2017

W dniu 21.03.2017 r. w ramach Wiosny Zawodowców uczniowie klasy 1H i 1E pod opieką nauczycieli Anny Białek-Wątor, Agnieszki Maciąg-Wojtanowskiej i Roberta Wójcika wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Uzdrowiska w Busku Zdroju oraz Malinowych Hoteli w Solcu Zdroju.

Pierwszym zwiedzanym miejscem było Sanatorium Marconi w Busku Zdroju, które jest najbardziej rozpoznawalnym obiektem "Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A."

Obiekt został oddany do użytku w 1836 roku - powstał według projektu architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego. Sanatorium jest wizytówką całego Uzdrowiska. Uczniowie mieli możliwość jego zwiedzenia, a także innych obiektów, odwiedzili m. in. Uzdrowiskowy Szpital „Krystyna”, w którym można odbyć skuteczne zabiegi pozwalające nabrać siły oraz przywrócić organizm do właściwego funkcjonowania. Wszyscy zostali bardzo miło przyjęci i oprowadzeni po całym obiekcie „Uzdrowiska Busko-Zdrój”.

Następnie uczniowie udali się do Solca Zdroju, w którym mieli możliwość zwiedzenia i zapoznania się z nowoczesnymi i pięknie wyposażonymi hotelami: „Malinowy Raj” i „Malinowy Zdrój”. Są to obiekty, w których nowoczesny design urzeka elegancją oraz wysokim standardem oferowanych usług. Doskonała obsługa oraz wyśmienite posiłki są gwarancją zadowolenia każdego przybyłego gościa. „Malinowy Raj” to dopiero powstały obiekt hotelarski, oficjalnie otwarty w 2015r., natomiast „Malinowy Zdrój” istnieje na rynku zdecydowanie dłużej i przyciąga stałych klientów już od 2006r.

• Anna Białek-Wątor