Hotelarze Przyszłości w krakowskich hotelach
21-11-2013

21 listopada uczestnicy projektu „Hotelarze Przyszłości” z klas I i III odwiedzili znajdujące się w ścisłym centrum Krakowa hotele „Europejski” i „Campanile”.

Hotel Europejski *** znajduje się przy ulicy Lubicz, niedaleko dworca kolejowego. Początki hotelu sięgają roku 1884, kiedy to dr Jan Kazimierz Lubicz-Łapiński wzniósł mury tego budynku. W późniejszych latach hotel kilkukrotnie zmieniał swoich właścicieli, aby w końcu powrócić w ręce rodziny Lubicz. Hotel oferuje swoim gościom m.in.: 87 miejsc w 41 pokojach, restauracje z kuchnią staropolską, letni ogród oraz 7 sal konferencyjnych.

Wnętrza hotelu zachwyciły naszych uczniów swoim niepowtarzalnym, historycznym klimatem. Szczególnie podobały się stylowe sale konferencyjne oraz „Apartament Mieszczański”, którego powierzchnia wynosi 110m2 . Na szczególną uwagę zasługuje salon z antycznymi meblami, fortepianem i kominkiem. Uczniowie dowiedzieli się również o specyfice pracy na poszczególnych stanowiskach hotelu, zapoznali się z profilem gości odwiedzających hotel, w tym gości VIP. Zadawali także pytania dotyczące bieżącego funkcjonowania obiektu.

Drugim z odwiedzonych hoteli był „Campanile”, położony przy ul. św. Tomasza, zaledwie 400m od Rynku Głównego. Hotel oferuje m.in.: 106 pokoi, bar, centrum konferencyjne oraz podziemny parking. W hotelu obejrzeliśmy pokoje typu Double - z dużym podwójnym łóżkiem, Twin - z dwoma oddzielnymi łóżkami oraz pokój dla gości niepełnosprawnych, salę konferencyjną, hotelową restaurację i podziemny parking.

Ostatnim punktem wycieczki była restauracja „Zameczek” w Książu Wielkim, gdzie uczniowie zjedli obiad.

• Elżbieta Cichoń, Marcin Białek