Konkursy i Olimpiady

IV edycja lekcji o funduszach europejskich
25-04-2017

Ministerstwo Rozwoju organizuje czwartą już edycję akcji edukacyjnej pn. „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Tym razem celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród młodzieży ponadgimnazjalnej idei przedsiębiorczości, a także możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnego biznesu. W akcji edukacyjnej udział weźmie 313 szkół (114 liceów ogólnokształcących, 149 szkół technicznych i 50 szkół zawodowych) z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego. W 500 lekcjach, prowadzonych przez 277 nauczycieli będzie uczestniczyć ponad 12 400 uczniów.

W naszej szkole udział w tych lekcjach wzięli uczniowie klasy 2hr oraz 3i. Podczas 45-minutowych zajęć młodzież dowiedziała się w jaki sposób Fundusze Europejskie mogą pomóc im przekuć swoje pomysły w innowacyjny biznes. Lekcje przeprowadzone zostały w oparciu o scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks. Na zakończenie zajęć uczniowie uczestniczyli w konkursie w którym najszybsi otrzymali drobne upominki.

W poprzednich trzech edycjach akcji, zrealizowanych w Polsce Wschodniej w latach 2011-2014, odbyło się 1 914 lekcji. W zajęciach przeprowadzonych przez 626 nauczycieli wzięło udział 40 570 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Warto zaznaczyć, że uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w każdej z poprzednich edycji. Relacje z lekcji oraz wszystkie materiały dostępne są na stronie https://www.polskawschodnia.gov.pl/

• Anna Krempińska