Spotkanie z myśliwym
21-04-2017

Ekologia i troska o przyrodę ma wiele wymiarów. Jednym z nich jest łowiectwo. Mieści ono w sobie wiele zagadnień takich jak gospodarka łowiecka, ochrona środowiska naturalnego, ale także strzelectwo myśliwskie. Bardzo ważną dziedziną łowiectwa jest gospodarka obejmująca m.in. regulację liczebności zwierzyny i jej selekcję. By poznać różne jej aspekty uczniowie klas 2b i 2c 21 kwietnia spotkali się z prezesem jędrzejowskiego Koła Łowieckiego Wilkomija panem Marianem Wnukiem.

Opowiedział on młodzieży o zasadach funkcjonowania Koła, o pracy myśliwych na rzecz ochrony i wspomagania środowiska przyrodniczego. Młodzież dowiedziała się, że myśliwy nie tylko poluje na zwierzęta łowne, ale przede wszystkim bierze czynny udział w ich ochronie. Chroni również pola uprawne rolników, przed zniszczeniami spowodowanymi przez zwierzynę leśną. Nasz gość podzielił się szeroką wiedzą dotyczącą życia zwierząt zamieszkujących nasze okolice. Uczniowie mieli również okazję oglądać trofea myśliwskie.

• Sabina Chechelska