Konkursy i Olimpiady

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
11-04-2017

11 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jędrzejowie przy współpracy z jędrzejowską Komendą Powiatową PSP oraz Starostwem Powiatowym.

W eliminacjach rywalizowało 24 osoby ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu jędrzejowskiego, które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach szkolnych i gminnych.

Turniej podzielony był na dwa etapy. Po teście pisemnym młodzież odpowiadała ustnie na bardzo szczegółowe pytania jury z zakresu zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Wyniki tegorocznego turnieju:

Szkoły ponadgimnazjalne: 1. Norbert Włodarczyk – ZSP nr 1 w Jędrzejowie, 2. Magdalena Wójcicka – LO w Sędziszowie, 3. Dominika Grabowska – LO w Wodzisławiu, 4. Mateusz Słoka – ZSP nr 1 w Jędrzejowie.

Laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 27 kwietnia w Woli Morawickiej.

Nagrody rzeczowe i dyplomy dla laureatów ufundował starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, który wręczył je w towarzystwie prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP RP Janusza Grabka.

• Teresa Segieta