Warto się uczyć!
25-04-2017

Praca, pilność i systematyczność, a także szczególne uzdolnienia naszych uczennic zostały nagrodzone otrzymaniem stypendium dla uczniów szkół zawodowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

W dniu 25 kwietnia 2017 roku podczas Gali w Filharmonii Świętokrzyskiej przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego wręczyli stypendia: Dorocie Wachowicz kl. 2L, Kindze Kot kl. 3L, Kindze Bratek kl. 3H, Sylwii Uchniak kl. 4E i Aleksandrze Zawłockiej kl. 4HR. Każda z uczennic podpisała umowę stypendialną opiewająca na kwotę 3700zł.

Warunkiem otrzymania tego stypendium są oczywiście wysokie wyniki w nauce, w szczególności w zakresie przedmiotów zawodowych, ICT, języków obcych oraz określone kryterium dochodowe. Stypendium ma być wykorzystane na cele edukacyjne (zakup pomocy naukowych, programów komputerowych, dodatkowych kursów itp.) tak, aby uczennice mogły osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty w rozwijaniu swoich zdolności i umiejętności zawodowych.

Należy nadmienić, iż spośród wszystkich szkół zawodowych w województwie świętokrzyskim uczennice naszej szkoły stanowiły najliczniejszą grupę.

• Elżbieta Grad, Małgorzata Wielińska