Konkursy i Olimpiady

I miejsce w ogólnopolskim konkursie o ks. Stanisławie Konarskim
15-05-2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy z Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie w grudniu 2016 roku ogłosiła IV Ogólnopolski Konkurs o ks. Stanisławie Konarskim: „Ksiądz Stanisław Konarski nasz współczesny” pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego oraz Pani Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego udział wzięły 4 osoby z technikum z kierunku technik organizacji reklamy, które przygotowały doskonałe prezentacje multimedialne. Biorąc pod uwagę, że chodzą do szkoły w której patronem jest ów Konarski to uczniowie postarali się i powstały prace w których ujęli jego dokonania w dziedzinie piśmiennictwa, literatury, walki o czystość języka, wychowania i nauczania.

Uczennica klasy 2 HR Sylwia Koper została nagrodzona jako jedyna z województwa świętokrzyskiego i do tego zajęła I miejsce w kategorii prac multimedialnych szkół ponadgimnazjalnych.

Warto podkreślić, że do konkursu zostało zgłoszonych 107 prac, więc wygrana Sylwii jest dużym sukcesem. Uroczystość podsumowania i wręczenia nagród oraz wyróżnień w IV Ogólnopolskim Konkursie o ks. Stanisławie Konarskim „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny” odbyła się 15 maja 2017 r. w Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie, podczas której Sylwia odebrała nagrodę dla laureata konkursu. Koordynatorką konkursu w szkole była Anna Krempińska.

• Anna Krempińska