Dodatkowe zajęcia z matematyki
12-05-2017

W miesiącu maju rozpoczęły się zajęcia z matematyki w ramach projektu„Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy”. Uczniowie Konarskiego uczestniczyli w nich w dniach 5, 9, 10 i 12 maja. Łącznie odbyło się 20 godzin dodatkowych zajęć dla hotelarzy z klasy III H.

Uczestnicy zajęć uczyli się jak interpretować tekst matematyczny, a także otrzymany w zadaniu wynik. Uczyli się używania prostych, dobrze znanych wzorów, jak również dobierania modeli matematycznych do prostej sytuacji i krytycznie oceniać trafność tego modelu. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Miejmy nadzieję, że zdobyte wiadomości zaowocują w przyszłości.

• Ewelina Banasiewicz-Szczygieł