Stypendia Premiera 2013
27-11-2013

Wręczenie tegorocznych stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych miało miejsce w Domu Kultury we Włoszczowie. W środę 27 listopada zgromadzili się tam laureaci tych prestiżowych wyróżnień z powiatów: jędrzejowskiego, koneckiego i włoszczowskiego. Znaleźli się wśród nich także nasi uczniowie: Gabriela Lipska i Dawid Łataś, którym towarzyszyli: dyrektor szkoły Władysław Równicki oraz wychowawca klasy 4i - Artur Śliz.

Uroczystość przygotowaną przez uczniów i nauczycieli ZSP nr 2 im. hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie rozpoczęli zaproszeni przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych, którzy w swoich krótkich przemówieniach gratulowali uczniom uzyskanych wyników. Świętokrzyski wicekurator oświaty Grzegorz Bień nazwał stypendystów "cichymi bohaterami", którzy dzięki codziennej ciężkiej pracy osiągają najlepsze stopnie w szkole. I choć nie wszyscy z nich są zwycięzcami konkursów czy olimpiad to na pewno stanowią powód do dumy dla reprezentowanych przez nich szkół. Głos zabrali także: wicewojewoda świętokrzyski Grzegorz Dziubek, który porównał stypendystów do diamentów zdobiących szkoły i starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Następnie wręczono uczniom certyfikaty i okolicznościowe upominki. Wśród 145 osób uhonorowanych w tym roku stypendium Premiera w województwie świętokrzyskim znalazło się 9 uczniów z powiatu jędrzejowskiego. Dwoje z nich to uczniowie naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie: Gabriela Lipska - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego (klasa 3lp) oraz Dawid Łataś - uczeń Technikum nr 1 (klasa 4i). Warto przypomnieć, że Dawid został laureatem tegoż stypendium drugi rok z rzędu.

Uroczystość uświetnili swoim programem artystycznym uczniowie ZSP nr 2 we Włoszczowie, którzy przedstawili m.in. wielojęzyczną wersję bajki o Czerwonym Kapturku a także zagrali i zaśpiewali kilka rockowych przebojów. Ostatnim punktem programu był wspaniały poczęstunek przygotowany przez ich kolegów z klas gastronomicznych dla uczestników uroczystości.

• Artur Śliz