Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy – kurs wyjazdowy turystyki prozdrowotnej
04-06-2017

Pierwsza, z siedmiu grup biorących udział w projekcie, uczestniczyła w kursie turystyki prozdrowotnej, zorganizowanego w malowniczo położonym hotelu „Uroczysko ****” w Cedzynie.

Program kursu wyjazdowego, był bardzo intensywny i ciekawy. Zaraz po wejściu do autokaru, Pan Marek Podsiadło rozpoczął zajęcia z pilotażu i przewodnictwa po województwie świętokrzyskim. Uczniowie mieli możliwość wysłuchać cennych porad, oraz poznać techniczne szczegóły występujące w pracy pilota i przewodnika.

Bezpośrednio po wejściu do hotelu, uczniowie przystąpili do zajęć w recepcji z procedury check-in gościa indywidualnego, gdzie każdy przeszedł pełną procedurę zameldowania. Po spotkaniu organizacyjnym z koordynatorami projektu, Panami Mariuszem Kotarzewskim i Bartoszem Prońko odbyły się zajęcia z obsługi gościa w restauracji, połączone z konsumpcją obiadu.

Kolejny panel zajęć, prowadzony był w podziale na trzy grupy tematyczne i dotyczył: turystyki prozdrowotnej, który prowadził Pan Marek Podsiadło, sprzedaży usług prowadzonego przez panią Ingę Rak i obsługi gości w centrum SPA, który prowadziła Pani Izabela Molenda.

Po zajęciach grupowych, zgromadzeni uczestnicy udali się na uroczystą kolację połączoną z kolejną partią zajęć z obsługi gościa.

Drugi dzień pobytu rozpoczął się śniadaniem z kolejną partią zajęć obsługi gościa. Następnie były, zajęcia w grupach co sprzyjało integracji uczestników z różnych szkół hotelarskich.

Po obiedzie i ostatnich ćwiczeniach z obsługi gościa w restauracji, uczniowie przystąpili do zajęć z procedury check-out.

W drodze powrotnej wszyscy jeszcze raz mogli usłyszeć ciekawe informacje turystyczne i krajoznawcze od pilota grupy.

• Marcin Białek