Dzień Sportu w "Konarskim"
09-06-2017

9 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego zorganizowany został "Dzień Sportu". To już po raz czwarty młodzież gimnazjalna z powiatu jędrzejowskiego rywalizowała w turniejach: piłki siatkowej (dziewczęta) oraz piłki nożnej (chłopcy) o Puchar Dyrektora Szkoły. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn: Gimnazjum Nr 1 z Jędrzejowa, Gimnazjum Nr 2 z Jędrzejowa, Gimnazjum z Oksy, Nagłowic, Mierzwina, Miąsowej oraz uczniowie klas pierwszych ZSP Nr 1.

W piłce siatkowej dziewcząt pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum z Mierzwina, drugie miejsce Gimnazjum z Oksy, trzecie miejsce gimnazjum z Nagłowic. Najlepszą zawodniczką w piłce siatkowej dziewcząt została wybrana Aleksandra Środa z Mierzwina.

W rywalizacji chłopców w piłce nożnej pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum Nr 1 z Jędrzejowa, drugie miejsce Gimnazjum Nr 2 z Jędrzejowa, trzecie miejsce Gimnazjum z Miąsowej, czwarte miejsce Gimnazjum z Mierzwina. Najlepszym bramkarzem został wybrany Karol Budziński z Gimnazjum Nr 1 z Jędrzejowa, tytuł najlepszego strzelca otrzymał Bartłomiej Bębenek z Gimnazjum z Miąsowej.

Ogłoszenia wyników oraz wręczenia pamiątkowych dyplomów, statuetek, pucharów dokonała pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik.

Rywalizacja podczas turnieju toczyła się w miłej sportowej atmosferze podczas wspólnego grillowania. Drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały zaproszenie na przyszły rok do wzięcia udziału w "Dniu Sportu" w Konarskim.

• Nauczyciele wychowania fizycznego