XXIV Stypendia Starosty Jędrzejowskiego rozdane
08-06-2017

Dnia 8 czerwca 2017 roku odbyła się gala wręczenia Stypendiów Starosty Jędrzejowskiego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pan Edmund Kaczmarek – starosta jędrzejowski, pan Stanisław Nawrot - Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu jędrzejowskiego, rodzice stypendystów oraz przede wszystkim nagrodzeni uczniowie.

Galę wręczania stypendiów prowadziła pani Małgorzata Krawiec. Gospodarz uroczystości pan Edmund Kaczmarek – starosta jędrzejowski swoim wystąpieniem po krótkiej prelekcji wprowadził gości do części głównej ceremonii, czyli wręczenia uczniom stypendiów.

Fot. U. Lubczyńska-Gładka

Tym razem naszą szkołę reprezentowały dwie stypendystki, tj. Katarzyna Król oraz Michalina Chełmińska.

A oto ich krótkie portrety:

KATARZYNA KRÓL - obecnie uczennica drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Jędrzejowie o profilu biologiczno – medycznym. W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 uzyskała średnią ocen 4,8 oraz zachowanie wzorowe. Kasia jest bardzo ambitną i odpowiedzialną uczennicą co wzbudza szacunek wśród nauczycieli i uczniów. Bardzo wysokie wyniki w nauce jakie wypracowuje pozwalają jej osiągać sukcesy w wielu rozgrywkach ogólnopolskich tj. konkurs z języka angielskiego „Oxford”, Olimpiadzie z języka rosyjskiego oraz konkursie matematycznym „Euklides”, z których otrzymywała wysokie noty. Kasia aktywnie uczestniczy w życiu szkoły współpracując z Samorządem Szkolnym oraz Szkolnym Kołem „Caritas”. Jest osobą bardzo skromną, ale skorą do pomocy w nauce rówieśnikom.

MICHALINA CHEŁMIŃSKA
- uczennica czwartej klasy Technikum nr 1 w Jędrzejowie o kierunku technik ekonomista. W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 uzyskała średnią ocen 4,7 oraz zachowanie wzorowe. To „urodzona aktywistka”, angażuje się w różnorodne działania na rzecz szkoły. Od czterech lat działa czynnie w Samorządzie Uczniowskim – inicjatorka wielu imprez organizowanych na terenie szkoły i poza jej murami. Sumiennie zarządza finansami Samorządu Uczniowskiego – jak przystało na dobrego ekonomistę. Michalina rozwija swoje umiejętności również poprzez udział w konkursach i Olimpiadach Wiedzy Ekonomicznej osiągając wysoką punktację. Uczennica uwielbia sport przez co swój wolny czas poświęca Szkolnemu Kołu Sportowemu, godnie reprezentując naszą szkołę na międzyszkolnych rozgrywkach. Na koniec należy podkreślić, iż Michalina to bardzo ciepła i serdeczna osoba, zawsze wywiązująca się wzorowo ze wszystkich obowiązków.

Gratulujemy wszystkim Stypendystom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

• Magdalena Prusicka