Konkursy i Olimpiady

Nasi laureaci konkursu "Bezpieczny przejazd"
19-06-2017

13 czerwca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły wyniki ogólnopolskiego konkursu na spot reklamowy promujący założenia kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” Uczniowie z naszej szkoły w składzie: Maja Kaprońska, Dominika Rosik, Krystian Samek z klasy 2 HR zostali laureatami tego konkursu i zajęli zaszczytne III miejsce obok szkoły z Katowic i z Gdańska. Jury konkursu oceniało spoty pod względem zgodności z tematyką kampanii, jej trafnego przedstawienia, kreatywności w podejściu do tematu oraz walorów estetycznych. Jak podało jury, poziom wielu prac był bardzo wysoki, zarówno pod względem przedstawienia tematu, jak i technologii oraz estetyki wykonania, dlatego Jury musiało dokonać naprawdę trudnego wyboru: ”Prawdziwym sukcesem wszystkich uczestników konkursu jest to, że prezentując publicznie swoje spoty, mogą realnie wpłynąć na bezpieczeństwo przyjaciół, bliskich oraz każdego, kto obejrzy ich prace”. Koordynatorem konkursu w szkole była Anna Krempińska. Uczniowie otrzymali w nagrodę czytnik e–book, a dodatkową nagrodę w postaci urządzenia wielofunkcyjnego otrzymała szkoła.

Celem konkursu jest przybliżenie młodzieży zagrożeń wynikających z braku ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych i wzbudzenie zainteresowania zasadami właściwego zachowania w tych miejscach. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie samodzielnie lub w grupach krótkiego spotu reklamowego obrazującego koncepcję i założenia Kampanii „Bezpieczny przejazd…”, ściśle związanej z tematem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i/lub terenach kolejowych.

A tu możecie obejrzeć » spot naszych laureatów.

• Anna Krempińska