Konkursy i Olimpiady

Finał XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu "Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej"
28-11-2013

W dniu 28 listopada 2013 r. w Świętokrzyskiemu Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach przeprowadzony został Finał XXI edycji wojewódzkiego Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:Mateusz Staroń kl.3L iSławomir Segieta kl. 2 LB.

Konkurs organizowany jest rzez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we współpracy ze starostami oraz dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

Głównym celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy szeroko rozumianego bezpieczeństwa powszechnego oraz podtrzymanie tradycji obywatelskiego i patriotycznego wychowania młodzieży szkolnej.

• Teresa Segieta