„Niesieni na falach nauki dopłynęliśmy do brzegu”- zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23-06-2017

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany moment przez wszystkich uczniów - zakończenie kolejnego etapu nauki i czas na upragniony wypoczynek. 23 czerwca 2017 r. społeczność naszej szkoły przeżyła bardzo uroczyście te chwile w towarzystwie znamienitych gości: pana Edmunda Kaczmarka - starosty jędrzejowskiego i pana Stanisława Nawrota - Naczelnika Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie, którzy pomagali nam trzymać prawidłowy kurs na szerokich i głębokich wodach edukacji. Przy sterze stał niestrudzony kapitan pan dyrektor Władysław Równicki, któremu dzielnie asystowały pani wicedyrektor Elżbieta Grad i pani wicedyrektor Małgorzata Wojtasik oraz członkowie załogi składający się z wychowawców, nauczycieli, rodziców - na czele z Przewodniczącym Rady Rodziców panem Tomaszem Gilem, a także pracownicy obsługi i administracji.

Niesieni falami życia przepłynęliśmy przez ten rok morze wiedzy. Żegluga przez wody szkoły ponadgimnazjalnej nie była łatwa, ale owocna i dająca wiele satysfakcji, jak stwierdził w swoim przemówieniu Pan Dyrektor. Efektem tego są wysokie wyniki nauczania i duża liczba uczniów, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5.0. Zostali oni uhonorowani Złotym Medalem Ucznia.

Są to:

w Liceum Ogólnokształcącym:

1. Eliza Szprecher
  2. Katarzyna Król
  3. Anna Cichoń
  4. Andrzej Jędruch
  5. Mateusz Słoka

w Technikum:

1. Patryk Raczyński
  2. Dominika Rosik
  3. Kinga Kot
  4. Dorota Wachowicz
  5. Maja Kaprońska
  6. Wiktoria Węgrzyn
  7. Dominik Głuszek
  8. Sylwia Koper
  9. Piotr Nowak
  10. Wiktoria Ryczko
  11. Magdalena Życińska

Znaczną grupę stanowią również uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 4.75 i otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

W Liceum Ogólnokształcącym:

5. Emil Marcykiewicz
  6. Magda Dziopa
  7. Jakub Bugajski

Nie zapomniano też nagrodzić uczniów, którzy sumiennie uczęszczali na zajęcia i odznaczają się 100% frekwencją:

1. Klaudia Krupa
  2. Emil Adamus
  3. Dawid Drej
  4. Daria Putowska
  5. Łukasz Siemieniec

W naszej szkole promowane jest czytelnictwo i doceniamy osoby chętnie czytające książki. Liderkami w tej dziedzinie okazały się:

• I miejsce - Katarzyna Więcek
  • II miejsce - Milena Siodłak
  • III miejsce - Aleksandra Wójcicka i Daria Kopeć

Wszyscy wyróżnieni otrzymali z rąk Pana Starosty, Pana Naczelnika Edukacji i Dyrekcji nagrody książkowe, dyplomy oraz dedykacje piosenek od Szkolnego Zespołu Muzycznego.

Nadszedł czas, by głos zabrał nasz honorowy gość Pan Starosta Edmund Kaczmarek, który bardzo dobrze ocenił działalność naszej szkoły oraz gorąco podziękował Panu Dyrektorowi Władysławowi Równickiemu za 18 lat kadencji i wręczył bukiet kwiatów.

Pan Dyrektor przywołał z sentymentem czasy początku swojej kariery i wyraził wyrazy wdzięczności dla tych, którzy pomogli mu stworzyć niepowtarzalną atmosferę panującą w szkole.

Swoje podziękowania w stronę pedagogów skierowali również uczniowie, w których imieniu zadeklamowała refleksyjny wiersz Ewelina Górska, a Anna Cichoń i Justyna Suchanowska wygłosiły mowę. Złożono także symboliczne kwiaty na ręce Dyrekcji i upominek muzyczny.

Tego dnia miał miejsce historyczny moment, gdyż po raz pierwszy został zaprezentowany hymn naszej szkoły, pt. Odważ się być mądrym, do którego słowa napisała pani Anna Sioja, a muzykę skomponowała pani Anna Ulatowska.

W uroczystości udział wzięli uczniowie klas 1a, 1b oraz 2a pod kierunkiem pani Izabeli Fatygi-Lato i Anny Ulatowskiej. Dekorację przygotowała pani Iwona Stankiewicz, a o stronę techniczną zadbał pan Grzegorz Bełz.

Po uroczystości w swoich salach spotkali się wychowawcy z klasami. Uczniom rozdane zostały promocyjne świadectwa oraz nagrody i dyplomy uzyskane przez nich w różnych konkursach i olimpiadach.

Udanych i bezpiecznych wakacji!

• Izabela Fatyga-Lato