„Mistrz i Małgorzata” w Jędrzejowskim Centrum Kultury
31-05-2017

W tym dniu mieliśmy możliwość obejrzeć premierę spektaklu „W” na motywach powieści rosyjskiego autora Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” w wykonaniu Teatru Eksperymentalnego PER-ARTE z Jędrzejowa. Sztuka w reżyserii i adaptacji p. Ireneusza Ślusarczyka. W spektaklu grali uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, absolwenci między innymi: Dorota Wachowicz, Aleksandra Nowak, p. Grzegorz Bełz, Dariusz Wachowicz, Adrian Chrzanowski, więc tym bardziej miło i ciekawie było go oglądać.

Wykonawcy pokazali różne oblicza miłości, tę niedoskonałą, szukaną. Była to trudna sztuka ale młodzi aktorzy zaskoczyli wszystkich swoją dojrzałością. Spektakl obejrzeli między innymi chętni uczniowie którzy uczą się języka rosyjskiego w naszej szkole wraz z opiekunem i mieli możliwość choć trochę poznania literatury rosyjskiej. Spektakl bardzo się podobał wszystkim, a uczniowie dodatkowo mieli okazję zobaczyć iż teatr to wspaniała pasja także ich rówieśników.

• Ewa Staniak-Kurkowska