Spotkanie z Bogusławą Wypych
26-09-2017

26.09.2017r. w murach Konarskiego gościła p. Bogusława Wypych. Była to kolejna osoba zaproszona przez bibliotekę szkolną na spotkanie z młodzieżą w ramach cyklu spotkań "Życiowe pasje mieszkańców Ziemi Jędrzejowskiej".

Tym razem to uczniowie klasy 2a i 2b mieli możliwość poznania zainteresowań i pasji p. Bogusławy Wypych. Nasz gość przez wiele lat był związany z naszą szkołą. Pani Bogusława z wykształcenia matematyk uczyła tego przedmiotu najpierw w liceum pedagogicznym, studium nauczycielskim, później w liceum ekonomicznym i w "Konarskim", gdzie również pełniła obowiązki wicedyrektora szkoły. Obecnie jest emerytowaną nauczycielką.

Największą pasją p. Bogusławy była zawsze praca w zawodzie nauczycielskim, praca z dziećmi i młodzieżą. Już od dziecka marzyła, aby zostać nauczycielką, a jak sama stwierdziła marzenia się spełniają trzeba tylko chcieć je zrealizować.

Drugą ważną pasją, która towarzyszy jej przez całe życie jest praca na rzecz innych ludzi. Pomaganie innym, tak po prostu, bezinteresownie towarzyszy jej od dziecka. Jak wspomina najpierw pomagała koleżankom i kolegom w odrabianiu lekcji, późnej działała w drużynie harcerskiej i innych organizacjach szkolnych. Zawsze starała się pomagać innym. W tym czasie nie zapominała nigdy jak ważna jest dla niej szkoła, nauka, odrabianie lekcji, czytanie książek, zdobywanie coraz to większych "pokładów" wiedzy.

"Wykorzystajcie to w zdobywaniu wiedzy" - tymi słowami była pani dyrektor zachęcała młodych ludzi do nauki, ciągłego powiększania swoich zasobów wiedzy, utrwalania wiadomości zdobywanych na lekcjach. Jeśli chcemy coś osiągnąć, coś o czym marzymy to musimy do tego dążyć, włożyć w to serce, a także nad tym popracować. Na pewno pomoże nam w tym sięgnięcie po lekturę szkolną, czy inną ciekawą książkę. Czytanie ubogaca człowieka i wyposaża w niezbędną wiedzę o życiu. Sama ubolewa, że brakuje jej czasu, aby sięgnąć po ciekawą książkę. Obecnie działa w wielu organizacjach społecznych, między innymi jest radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Prezesem oraz inicjatorem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemia Jędrzejowska" - Gryf oraz wielu innych.

"Przyszłość należy do Was młodzi, wszystko leży w waszych rękach, kroczcie przez życie nie zapominajcie jednak, że obok Was jest drugi człowiek". Tymi słowami nasz gość pożegnał młodzież. Dziękujemy p. Bogusławie Wypych za tak owocne spotkanie.

• Aldona Nawrot