Uczniowie "Konarskiego" na Politechnice Świętokrzyskiej
03-12-2013

03.12.2013 grupa 20 uczniów naszej szkoły, z klas I E i I RH, pojechała na Politechnikę Świętokrzyską, gdzie uczestniczyła w warsztatach popularno-naukowych w ramach projektu „ Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach”. Na początku wizyty uczniowie w auli głównej Politechniki zostali powitani przez kierownika projektu dr hab.Artura Maciąga, który zachęcał ich do podjęcia studiów po ukończeniu szkoły. Następnie rzecznik Politechniki Kamil Dziewit przedstawił uczniom krótką prezentacje o Politechnice i jej historii. Uczniowie wysłuchali także wykładu pracownika Zakładu Ogrzewnictwa i Wentylacji dr hab.inż. Tadeusza Orzechowskiego, którego tematem były alternatywne źródła energii. Potem uczniowie zwiedzali Laboratorium Obrabiarek Sterowanych Numerycznie na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn oraz Laboratorium Pomiarów Wielkości Geometrycznycznych. Warsztaty zakończyły się obiadem w klubie studenckim "Pod Krechą". Każdy uczestnik otrzymał także upominek (kalkulator i PenDrive).

• Ewelina Banasiewicz-Szczygieł