Konkursy i Olimpiady

Etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich
18-10-2017

18 października w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich.

Wzięli w nim udział uczniowie klasy 4ER:

1. Magda Dziopa
  2. Malwina Bodzioch
  3. Weronika Kot
  4. Gabriel Trybek
  5. Dominik Bakalarz
  6. Magdalena Życińska

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test jednokrotnego wyboru obejmującego wiedzę i umiejętności w zakresie tematu wiodącego i problematyki ogólnej olimpiady. Temat wiodący II Olimpiady WiUH-M brzmi: „Bankowość - miejsce i rola w gospodarce rynkowej”. Warto podkreślić, że laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w roku 2018. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, zaś patronem naukowym - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

Najwyższe wyniki z testu otrzymały Magda Dziopa i Magdalena Życińska i to one będą 16 listopada reprezentować naszą szkołę w etapie regionalnym w Krakowie.

• Anna Krempińska