Konkursy i Olimpiady

Galeria plakatu historycznego
10-11-2017

W październiku bieżącego roku szkolnego został ogłoszony w szkole konkurs na najciekawszy plakat poświęcony tematyce niepodległościowej. Do 7 listopada młodzież wykonywała swoje prace i dostarczała je do biblioteki szkolnej.

10 listopada 2017 konkurs został rozstrzygnięty i podczas akademii szkolnej poświęconej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wyróżniono 3 najciekawsze, których autorkami były: Sylwia Świtalska kl. 2a; Andżelika Kałka kl. 2a; Magdalena Słonina kl. 2a; Sylwia Walczyńska z kl. 3hr. Wyróżnione osoby pani wicedyrektor nagrodziła drobnymi upominkami. Jednak wszystkie prace – i wszyscy uczniowie je wykonujący zasługują na uznanie, o czym na pewno nie zapomną ich nauczyciele historii...

Autorami wszystkich plakatów są: Magda Bentkowska z kl. 2a; Monika Matera kl. 2a; Michalina Grad kl. 2a; Kacper Oksiński kl. 1c; Adam Walczyński kl. 1e; Roksana Grochowina kl. 3hr; Dominika Zając kl. 2h; Weronika Gryń kl. 2a; Kinga Zimna kl. 2a; Weronika Skierska kl. 2a; Agata Syncerz kl. 1b; Sylwia Świtalska kl. 2a; Andżelika Kałka kl. 2a; Magdalena Słonina kl. 2a; Sylwia Walczyńska kl. 3hr oraz Kamil Mucha z kl. 3i.

Plakaty wykonane przez naszą młodzież zdobią hol 2 piętra, tworząc pewnego rodzaju galerię, którą jeszcze przez jakiś czas będzie można podziwiać. Nad konkursem pieczę trzymali nauczyciele historii.

• Katarzyna Krotla-Gnatowska