Stypendia im. Andrzeja Radka - wręczone
08-11-2017

8 listopada 2017 roku w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów im. Andrzeja Radka - bohatera „Syzyfowych prac”.

Stypendium im. Andrzeja Radka to jednorazowa pomoc finansowa dla uczniów, którzy wyróżniają się uporem w dążeniu do uzyskania jak najlepszego wykształcenia.

- Co roku mamy innych uczniów. Nauczyciele starają się, aby ich uczniowie wracali do nas. Wielu jest takich „Radków”, którzy stypendium otrzymywali przez kilka lat. W przypadku tych uczniów widzimy jak się rozwijają, mamy z nimi kontakt, gdy rozpoczynają studia i idą do pierwszej pracy. Tym dzieciom po prostu warto pomagać. Z perspektywy czasu miło popatrzeć jak one się zmieniają, jak zakładają rodziny, kim się stają. To nadaje sens naszej pracy - mówi Sylwia Zacharz, prezes Towarzystwa imienia Stefana Żeromskiego.

W tym roku stypendiami uhonorowano 9 uczniów z województwa świętokrzyskiego. Wśród nich znalazła się trójka z naszej szkoły:

• Piotr Nowak - uczeń czwartej klasy, technik logistyk, wychowawca Bartosz Grudzień,
  • Klaudia Krupa - uczennica trzeciej klasy, technik logistyk, wychowawca Marcin Bielecki,
  • Karolina Baran - uczennica drugiej klasy, technik logistyk, wychowawca Agnieszka Malec.

Stypendia wynoszą od 1000 do 1600 złotych. Młodzież, które je otrzymała, nie kryła, że takie wsparcie na pewno się przyda.

– Cieszę się ogromnie z tego wyróżnienia. To wielka radość i poczucie, że to, co się robi, nie idzie na marne, jest doceniane przez innych. Otrzymane stypendium da mi możliwość realizowania własnych marzeń i podwyższania kwalifikacji. Mam zamiar wykorzystać je do dalszej pracy, zainwestować w siebie. – mówi Piotr Nowak, tegoroczny stypendysta.

• Marcin Bielecki