Dietetyk w Konarskim
10-11-2017

W dniu 10 listopada 2017 roku Pani Dietetyk Anita Jamorska z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Jędrzejowie spotkała się z młodzieżą naszej szkoły. W prelekcji brali udział uczniowie klas pierwszych: 1b, 1c i 1H.

Tematem spotkania było przede wszystkim zdrowe odżywianie. Pani dietetyk przedstawiła zestaw produktów, z których powinna składać się codzienna dieta (podała konkretne przykłady), omówiła także konsekwencje niedoboru składników odżywczych w diecie młodzieży. W czasie prelekcji uczniowie mogli się zapoznać z prawidłowo zbilansowanym jadłospisem, pokrywającym zapotrzebowanie energetyczne i odżywcze. Dietetyczka podkreślała rolę – nawyku zdrowego żywienia.

Na koniec spotkania Pani Dietetyk poruszyła temat nadmiernego spożywania napojów energetycznych, który niestety jest bardzo popularny wśród młodzieży.

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły dziękują pani Dietetyk za spotkanie i miłą współpracę. Tym bardziej, że już w drugim półroczu 2017/2018 roku jest zaplanowane kolejne spotkanie.

• Marzena Magiera-Albin