Rajd Niepodległości
12-11-2017

W niedzielę 12 listopada 6 osobowa grupa młodzieży wyruszyła na rajd niepodległości. Nawiązywał on swoim charakterem do święta narodowego, którego obchody dzień wcześniej miały miejsce.

Rajd miał charakter gry miejskiej i był przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkolnej, rodzin i grup przyjaciół z terenu powiatu jędrzejowskiego.

Wędrówka zaczynała się pod cmentarzem Świętej Trójcy w Jędrzejowie, gdzie uczestnicy dostawali tzw. pakiet startowy - plan miasta oraz kartę zadań ze wskazówkami. Zadania, które musieli wykonać – takie jak np. zapalenie znicza na grobie żołnierzy I wojny światowej, dopasowanie pojęć do określonych definicji, narysowanie krzyża – pomnika, rozwinięcie skrótów historycznych, czy też zdobycie punktów na strzelnicy podczas strzelania z wiatrówki, itp.

Gra została zakończona i podsumowana na strzelnicy w parku miejskim w Jędrzejowie, gdzie pamiątkowe dyplomy oraz upominki książkowe wręczyli organizatorzy z hufca ZHP w Jędrzejowie oraz Burmistrz Miasta Jędrzejowa – pan Marcin Piszczek.

Po skończonej rywalizacji można było napić się ciepłej herbaty oraz upiec kiełbaskę przy ognisku.

Warto zaznaczyć, że nasza grupa jako pierwsza dotarła na metę wykonując swoje zadania w stu procentach! Brawo chłopaki!

• Katarzyna Krotla-Gnatowska