Konkursy i Olimpiady

Etap regionalny III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
16-11-2017

16 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Krakowie odbył się regionalny etap III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Wzięło w niej udział 50 uczniów z Bielska Białej, Cudzynowic, Gorlic, Kielc, Krakowa, Limanowej, Nowego Sącza, Oświęcimia, Rybnika, Suchej Beskidzkiej, Trzebini , Wadowic oraz dwie uczennice z naszej szkoły z klasy 4er: Magda Dziopa oraz Magdalena Życińska.

Tak jak poprzednich edycjach, laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w roku 2018. Podstawowe założenia organizacyjne III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich są w tym roku szkolnym takie same, jak w przypadku ubiegłorocznej jej edycji. Program Olimpiady, obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie tematu wiodącego i problematyki ogólnej. Temat wiodący III Olimpiady WiUH-M brzmi: „Bankowość - miejsce i rola w gospodarce rynkowej”.

Lista osób zakwalifikowanych do finału zostanie opublikowana 28 listopada. Trzymamy kciuki!

• Anna Krempińska