Konkursy i Olimpiady

Etap szkolny konkursu ”Wybieram Wybory”
09-11-2017

9 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny drugiej edycji konkursu ”Wybieram Wybory”, w którym wzięli udział uczniowie klas: 2a, 2el, 3I, 3HR.

1. Windys Kinga,
  2. Koper Sylwia,
  3. Kaprońska Maja,
  4. Rosik Dominika,
  5. Krempic Damian,
  6. Bąk Nikola,
  7. Wolska Zuzanna,
  8. Wolski Filip,
  9. Adamus Piotr,
  10. Staszowska Karolina.

Mieli oni za zadanie rozwiązać test wyboru, składający się z 25 pytań. Zakres tematyczny pytań obejmował działy I i II oraz VII - IX Kodeksu wyborczego – zawierające przepisy wstępne, zapisy o organach wyborczych oraz przepisy dotyczące wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego, wyborów wójta, burmistrza i prezydenta miasta, a także przepisy karne.

Konkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

• Anna Krempińska