Konarski kształci dualnie!
21-11-2017

W ramach projektu "Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region" wdrażane są elementy kształcenia dualnego, koordynowane przez Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan przy współpracy szkół i przedsiębiorców województwa świętokrzyskiego. W naszej szkole w kształceniu dualnym swoich sił próbują uczniowie trzeciej klasy Technikum w zawodzie Technik informatyk.

Młodzi adepci tego zawodu uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez praktyków tej profesji oraz poznają tajniki zawodu u przedsiębiorcy. Przedsiębiorstwem reprezentującym branżę ICT realizującym kształcenie dualne dla naszych przyszłych informatyków jest firma NOMAX z Jędrzejowa.

Blok zajęć prowadzonych w szkole obejmuje takie zagadnienia jak m.in.: zakładanie i prowadzenie przedsiębiorstwa informatycznego, specyfika jego działania, kalkulacja kosztów czy bezpieczeństwo danych w firmie.

W ramach zajęć praktycznych, uczniowie odwiedzili firmę ELZAB w Zabrzu. Poznali lidera w branży informatycznej specjalizującego się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji kas i drukarek fiskalnych, peryferii i akcesoriów służących do rejestracji i zarządzania sprzedażą.

Młodzi informatycy mieli okazję obserwować całą linię produkcyjną od momentu wykrawania blach do pakowania produktów.

Priorytetem w szkołach zawodowych jest kształcenie młodych fachowców pod konkretne zapotrzebowania pracodawcy. Taką możliwość może dać kształcenie dualne.

Inwestycja w młodych oraz ich edukację to inwestycja w przyszłość.

Zdjęcia pobrano z https://photos.app.goo.gl/tT46BWnb9qp36L0S2

• Wioletta Bugajska