Dobro wraca...
28-11-2017

Od bieżącego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie powstało Szkolne Klub Wolontariatu „Watra”. Klub od początku wzbudził ogromne zainteresowanie młodzieży i spotkał się z pozytywnym odzewem. Na trzech spotkaniach określiliśmy główne kierunki działania, opracowaliśmy regulamin oraz wybraliśmy Radę Wolontariatu działającą przy Samorządzie Szkolnym. W skład Rady weszli: Karolina Staszowska – klasa II a, Kacper Zagórski – klasa II i, Szymon Wolski – klasa III i. Opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu została Pani Anna Sioja.

Kacper, który od wielu lat jest wolontariuszem działającym w Warsztatach Terapii Zajęciowej ciekawie opowiadał o tym, co daje mu praca wolontariusza. Jak wielką satysfakcję czerpie z bycia dla osób niepełnosprawnych. Zachęcał do rozwinięcia tej współpracy, co zrealizujemy już wkrótce – jako wolontariusze w czasie Olimpiady Specjalnej, która odbywać się będzie na terenie Naszej Szkoły. Właśnie Kacper będzie koordynatorem ds. osób niepełnosprawnych.

Zdecydowaliśmy także o przystąpieniu do współpracy z Fundacją Spełniamy Marzenia, której Kierownikiem kieleckiego biura jest absolwentka Naszej Szkoły – Pani Sylwia Sędek. Współpracę rozpoczniemy od zbiórki zabawek, książeczek, płyt i innych podarków dla dzieci z kieleckiego oddziału hematologii i onkologii. Akcja trwa już od poniedziałku 27 listopada i będzie kontynuowana do poniedziałku 04 grudnia 2017. Koordynatorem akcji jest Karolina Staszowska, a prezenty prosimy składać do Pani Marzeny Albin – Magiery lub Pani Anny Sioja. Ważne, aby ze względu na stan zdrowia dzieciaków były to rzeczy nowe.

Mamy nadzieję, że nasza służba wolontariatu będzie działać coraz prężniej i dając Dobro – sami staniemy się lepsi.

• Anna Sioja