Warsztaty językowe
29-11-2017

W środę, 29 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbyły się warsztaty języka angielskiego “Zrównoważony rozwój”. Zajęcia zostały przygotowane przez Skolny Klub Języka Angielskiego, oraz wolontariuszy z Chorwacji I Niemiec z fundacji “Camposfera”.

Warsztaty rozpoczęły się od spotkania wolontariuszy z młodzieżą szkolną. W trakcie prezentacji uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ideą wolontariatu, oraz zadaniami i pracą wolontariuszy w fundacji “Camposfera”. Goście chętnie odpowiadali na pytania uczniów dotyczące życia i zainteresowań młodych ludzi w Chorwacji i Niemczech.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty języka angielskiego, w których uczestniczyło 26 uczniów szkoły. Poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach młodzież miała możliwość przełamać barierę językową i podnieść swoje sprawności komunikacyjne.

Tematem przewodnim zajęć były problemy ekologiczne. Wolontariusze chętnie dzielili się praktyczną wiedzą na temat życia w zgodzie z naturą. Poza walorem językowym, warsztaty dały możliwość podniesienia świadomości ekologicznej wśród młodzieży szkolnej.

• Tomasz Chruściel